Dauguma žmonių galvoja, kad žieminės padangos yra reikalingos tuomet, kai sninga. Realybė yra tokia, kad ateinant šalčiui keičiasi ne tik temperatūra, bet ir padangų sukibimas su kelio danga. Žieminės padangos yra pagaminamos iš storesnės gumos, kuri ne taip jautriai reaguoja į atšąlusią kelio dangą, be to, labiau apsaugo automobilį nuo neplanuotų nuslydimų ir avarinių situacijų. Žieminės padangos nuo vasarinių skiriasi tuo, kad turi gilesnius griovelius, per kurios daug lengviau pasišalina vanduo bei sniegas, taip pat, kai kurios yra dygliuotos. Pastarosios padangos yra pagamintos su metaliniais dygliais, kurie sutvirtina sukibimą apsnigtuose arba apledėjusiuose keliuose. Taip pat, kai kurios padangos yra gaminamos su nuimamais dygliais.

Ar reikalingos padangos su dygliais?

Pirmiausia, tai dygliuotas padangas rekomenduojama rinktis tiems vairuotojams, kurie vairuoja pavojinguose, skirtingų dangų ar rečiau valomuose keliuose, taip pat, tiems, kurie kasdien pravažiuoja ilgesnius nei įprasta maršrutus. Jeigu vairuotojai nori labai saugios kelionės sau ir savo šeimai, jie taip pat renkasi žiemines padangas su dygliais. Tačiau ilgai važinėjant su dygliuotomis padangomis, vairuotojai pastebi jų minusus, tai triukšmas, kurį sukelia metalai nuolat sąveikaujantys su kelio danga, ilgesnis stabdymo kelias arba esant dideliam greičiui, jaučiamas automobilio nestabilumas. Taip pat, ne visose Europos valstybėse leidžiama ekspoatuoti transporto priemones su dygliais ant padangų. Planuojant kelionę žiemos metu, būtina atsižvelgti į Kelių eismo taisykles tokiose valstybėse kaip Lenkija, Vokietija ir kitose. Be visa to, renkantis tokias padangas, reikia nepamiršti, kad pasibaigus žiemos sezonui, būtina kuo greičiau padangas pakeisti vasarinėmis, nes gresia baudos.

Padangų guma: kieta ar minkšta?

Atrodo, kad skirtumo didelio nėra, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip vairutojai nori važiuoti: saugiai ar ne, be to, keliems metams nori išsaugoti padangas. Kietos gumos padangas siūloma rinktis tiems, kurie dažniausiai važinėja asfaltuotais keliais, nes jie dažniausiai būna prižiūrimi. Kietos gumos padangos pasižymi geru padangos ir kelio dangos sukibimu esant tiek šlapiai, tiek sausai kelio dangai. Minkštos gumos padangos turi labai gerą sukibimą esant šlapiai ar snieguotai kelio dangai, tačiau jos greičiau dyla esant sausai kelio dangai. Minkšta guma yra puiki alternatyva tiems, kurie vengia dygliuotų padangų. Taip pat, su tokiomis padangos transporto priemonę galima eksploatuoti bet kur, tačiau minusai pasijaučia stabdant, važiuojant didesniu greičiu. Norint sužinoti padangų gumos tipą, reikia atkreipti dėmesį į greičio indeksą, kuris kuo mažesnis, tuo minkštesnė guma, arba tiesiog pačiupinėjus pačią padangą.