Jei norite gyventi gražioje, stilingoje, įvairiais augalais dekoruotoje aplinkoje, apželdinimo projektai – būtinas pasirinkimas. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad neretai yra pasirenkami savarankiški apželdinimo projektai, t.y., pats žmogus nusprendžia paruošti projektą. Ir nors toks pasirinkimas gali padėti sutaupyti, verta akcentuoti, kad iškyla labai didelė tikimybė padaryti daug įvairių klaidų. Apie šias klaidas kalbėsime jau netrukus, o kol kas verta akcentuoti, kad profesionalūs apželdinimo projektai visada yra geresnis pasirinkimas, nes bus išvengta ne tik klaidų, bet ir taupomas laikas, užtikrinamas aukščiausios kokybės rezultatas. Na, o dabar – kviečiame susipažinti su klaidomis, kurių rizika iškyla, nusprendus ruošti apželdinimo projektą savarankiškai. 

Parenkami mūsų krašto klimatinėms sąlygoms netinkami augalai

Jei didelė dalis žmonių renkasi drabužius vien tik todėl, kad jie jiems labai patinka, tačiau pamiršta atsižvelgti į savo figūros tipą, tai tą patį galima pasakyti ir tuo atveju, kai kalbame apie aplinkos apželdinimą: daugelis žmonių renkasi augalus, nes pastarieji sužavi savo išvaizda, tačiau neįvertina, kad jie tiesiog netinka mūsų krašto klimatinėms sąlygoms. Ir ši klaida yra daroma ypač dažnai. Tiesa, neretai taip nutinka dėl žinių trūkumo – žmonės susižavi augalo išvaizda, tačiau tiesiog nežino, kad jis negali sėkmingai augti mūsų šalyje.

Netinkamai parenkama vieta pavėsinei

Kuomet kalbame apie apželdinimo projektus, nesunku pastebėti, kad pavėsinė yra labai dažnai sutinkamas elementas. Ir visai nesunku suprasti, kodėl taip yra – gražioje, augalų kupinoje aplinkoje pavėsinė tampa puikia erdve išgerti puodelį kavos ar pavakarieniauti. Tačiau klaidų tikimybė net ir čia labai didelė – pasirodo, savarankiškai projektus sudarantys žmonės labai dažnai pavėsinėms parenkamą netinkamą vietą ir tai vėliau sukelia labai daug nepatogumų.

Netinkamai parinkta vieta takeliams ar aikštelei

Takeliai ir aikštelės – dar keli svarbūs elementai, tačiau praktika rodo, kad apželdinimo projektus savarankiškai sudarantys asmenys labai dažnai pasirenka netinkamą vietą. Jei pavėsinę vėliau galima perkelti į kitą vietą, tai pakeisti akmenimis grįsto takelio koordinates yra labai sudėtinga. 

Taigi, dabar jau žinote, kokios klaidos yra daromos dažniausiai. Venkite jų arba iš karto rinkitės profesionalius apželdinimo projektus.