laminatasĮrengiant ar atnaujinant namus, vienas svarbiausių sprendimų – kaip parinkti tinkamą grindų dangą. Ji turi būti ne tik estetiškai patraukli, bet ir patogi, sveika bei jauki. Na, žinoma, privalo atitikti finansines šeimininkų galimybes. Tikriausiai girdėjote apie laminuotas grindis? Šį kartą plačiau apie jas.

Laminuotos grindys dažnai vadinamos tiesiog laminatu. Jis yra sudarytas iš trijų sluoksnių. Viršutinis yra apdorotas dėvėjimuisi, chemikalams ir šviesos poveikiui atsparia derva. Vidurinis sluoksnis – medienos plaušų plokštė. Kuo ji tankesnė, tuo tvirtesnė. Apatinis sluoksnis – stabilizatorius. Jis gaminamas iš plastiko, popieriaus, faneros ir kitų medžiagų. Visi sluoksniai supresuojami. Laminatas 12 mm – tai pats idealiausias ir dažniausiai prekybos vietoje randama grindų danga.

Vargu ar surasime kitą grindų dangą, kuri būtų taip stipriai ištobulinta per trumpą laiką, kaip laminatas. Pirmosios laminato grindys buvo klijuojamos prie pagrindo, ant kurio klojamos. Tačiau, išradus surakinimo mechanizmą, laminatas tapo itin populiarus, nes pasižymėjo lengvu sumontavimu ir mažai priežiūros reikalaujančiomis grindimis. Tad šiomis dienomis kokybiškas laminatas yra visiems pagal poreikius ir finansines galimybes prieinama grindų danga.

Kalbant apie laminato privalumus, reikia paminėti, jog jį montuojant, Jums neprireiks grandymo, šlifavimos ir dengimo laku darbų. Laminatas neblunka saulėje, o įvairias dėmes lengva išimti acetono pagalba. Šioje grindų dangoje randamas labai minimalus kiekis žmogaus sveikatai kenksmingų medžiagų. Todėl tai bus puikus pasirinkimas, jeigu grindimis dažnai bėgios vaikai ar alergiją turintys žmonės. Laminatas, kaip ir daugelis kitų grindų dangų, yra įvairių rūšių, todėl pasirinkimas išties platus. Statistika rodo, jog bene populiariausi pirkėjų tarpe – tai belgiškas ir Kronopol laminatas. Šios dangos itin ekologiškos, lengvai prižiūrimos, atsparios bet kokiam poveikiai ir nedrasko pirkėjų piniginių.

Virtuvė yra ta namų vieta, kuri neišvengiamai patiria didžiausia krūvį. Todėl grindis šiai namų erdvei parinkti reikia atsakingai ir kruopščiai. Prekybininkai pasakoja, jog gana dažnas pirkėjų pasirinkimas – laminatas virtuvei. Laminuotos grindys nėra mediena, tai – perdirbta mediena (medžio plaušas). Tad jos estetinė išvaizda labai artima natūraliam medžiui, tačiau apsauginis sluoksnis gerokai efektyviau saugo nuo įvairaus poveikio, kuris patiriamas virtuvėje. Sutikite, šioje namų patalpoje dažniausiai išliejama įvairūs maisto ar kitokie grindis žalojantys likučiai. Laminuotų grindų lentos yra plačios ir ilgos, o grioveliai laminuoti. Todėl jas labai paprasta valyti.

Dažnai tenka išgirsti, jog ne tik maisto prekes, bet ir įvairius buičiai reikalingus daiktus, lietuviai dažnai įsigyja Lenkijoje. Ne išimtis ir grindų laminatas. Nors, galbūt, laminatas Lenkijoje išties yra šiek tiek pigesnis, tačiau derėtų atminti, jog stipriai rizikuojate. Nutinka taip, jog parsivežus namo prekę paaiškėja, jog ji visiškai netinkama. Pagalvokite, kiek Jums kainuos jos grąžinimas svečioje šalyje. Tuo tarpu, sakykim, netinkamas laminatas Moki veži prekybos centre Jums bus greitai pakeistas kita preke. Be to, dažna prekybos vieta Lietuvoje taiko tokią akciją šalies viduje: priima nepanaudotus grindų likučius, jeigu nepažeista jų pakuotė. Tai išties ekonomiška, jeigu bijodami, jog pritruks gaminio, jo nusipirkote gerokai per daug.

Dar vienas privalumas, kuris skatina pirkti Lietuvoje – galimybė gauti didelę nuolaidą. Jums tereikia internetinėje paieškoje suvesti žodžius laminatas išpardavimas ir galėsite rinktis iš įvairių akcijų, taikomų vienoje ar kitoje prekybos vietoje.