kontaktiniai lęšiaiTurintiems regėjimo sutrikimų žmonėms neišvengiamai reikia regos korekcijos priemonių. Akiniai bus puikus pasirinkimas, kai juos nešiosite ramesnėje aplinkoje. Tačiau, aktyviai sportuojant ar dirbant sunkų fizinį darbą, jie gali trukdyti. Laimei, išeitis rasta – šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai. Geri lęšiai yra puiki regos korekcijos priemonė. Jausitės patogiai dalyvaudami triukšmingame vakarėlyje, jausitės saugiai aktyviai sportuodami ir būsite elegantiški bet kokio oficialaus renginio metu.

Nors kontaktiniai lęšiai jau seniai nebe naujiena, dėl jų pasirinkimo, nešiojimo ir priežiūros vis dar kyla daug klausimų. Be to, sklaido nemažai mitų apie šią regos korekcijos priemonę, todėl, dažnas žmogus jau iš anksto atsisako minties išbandyti kontaktinius lęšius. Mes pasistengsime aptarti keletą tokių prieštaravimais apipintų teiginių apie lęšius.

Visi kontaktiniai lęšiai yra vienodi. Tai netiesa. Pažangių teechnologijų dėka galima pasirinkti iš daugybės lešių tipų: mėnesiniai lęšiai, kontaktiniai spalvoti lęšiai, kontaktiniai lęšiai jautrioms akims, biofinity lęšiai, kontaktiniai lęšiai 24 ir kt. Tai reiškia, jog galėsite įsigyti regos korekcijos priemonę, tinkamą nešioti ir dieną, ir naktį, pritaikytą itin jautrioms akims, kečiančią akių spalvą ir daug kitų variantų.

Kontaktinius lęšius sunku valyti. Galbūt pirmieji pagaminti lęšiai išties sukeldavo tokių problemų, tačiau šiuolaikiniai daugiafunkciniai tirpalai stipriai palengvina kontaktinių lęšių priežiūrą ir naudojimą. Lęšių priežiūrai reikalingas laikas didele dalimi priklauso nuo pasirinkto jų tipo. Geriausias būdas valyti šias regos korekcijos priemones – palikti juos priežiūros tirpale kažkuriam laikui. Tikriausiai, patogiausia tai daryti naktį, kada ilsitės.

Nešiojant lęšius negalima naudoti kosmetikos. Vėlgi, galbūt tai buvo būdinga pirmiesiems gaminiams. Tuo tarpu, šiuolaikiniai lęšiai leidžia naudoti bet kokias kosmetikos priemones. Tik reikia laikytis tam tikros veiksmų eigos. Kosmetikos priemones naudokite tik po to, kai įsidėsite lęšius ir valykite ją po lęšių išėmimo. Jeigu naudosite, sakykim, plaukų laką, prieš purkšdami jį užsimerkite. Štai ir visos apsaugos priemonės.

Lęšiai nesuteiks tokio aiškaus matymo kaip akiniai. Reikia pasakyti, jog šiomis dienomis yra priešingai. Kontaktiniai lęšiai yra dedami tiesiai ant akies ragenos. Tad regėjimas koreguojamas tiesiogiai. Akiniai, tuo tarpu, nuo akies ragenos yra per 1-2 cm. Be to, kitaip nei akiniai, jie užtikrina platesnį regėjimo laiką, nes lęšiai juda kartu su akimis. Reikia pabrėžti, kad sportuojant lęšiai suteikia gerokai stipresnį regėjimą, jau nekalbant apie tai, jog tai be galo patogu.

Esu per senas kontaktiniams lęšiams. Tai tikrų tikriausias mitas. Vienintelė kliūtis –tai išankstinis nusistatytas ir nepagrįstos baimės. Jeigu vis tiek baiminatės, jog dėl amžiaus lęšiai gali Jums netikti ar net pakenkti, įsigykite kontaktinius lęšius mėnesiui. Per tokį trumpą laiką tikrai akims nepakenksite, o dvejonėms išsklaidyti laiko tikrai pakaks. Be to, galite visuomet pasiteirauti kitų žmonių nuomonės. Tereikia internetinėje paieškoje suvesti žodžius kontaktiniai lęšiai atsiliepimai.

Kontaktiniai lęšiai labai brangūs. Sparčiai vystantis technologijoms, kontaktinių lęšių pasiūla rinkoje labai didelė. Tad nesunkiai galėsite išsirinkti nebrangias ir kokybiškas regos korekcijos priemones. Akių priežiūros specialistai padės išsirinkti tokius lęšius, kurie atitiks Jūsų poreikius ir finansines galimybes. Be to, atminkite, jog, kaip ir bet kokioje srityje, visuomet vienoje ar kitoje prekybos vietoje egzistuoja kontaktiniai lęšiai išpardavimas.