Jeigu pasižiūrėsite kokia gausa prekių kategorijoje patalynė varle.lt parduotuvėje – galite momentui suglumti. Yra tikrai daugybė (kone 20 standartinių) patalynių audinių tipų, iš kurių pagaminama daugiausiai užtiesalų, pledų, užvalkalų ir kitų. Visi jie turi savo privalumus ir trūkumus, kuriuos šiame straipsnyje pabandysime apžvelgti. Trumpai išnagrinėsime pačius populiariausius patalynių tipus bei atskleisime jų pliusus ir minusus. Pradėkime!

Medvilnė

Tikrai nesuklysime pasakydami, kad didžioji dalis skaitytojų ir kitų žmonių Lietuvoje miega ant medvilninės patalynės. Taip yra dėl daugelio priežasčių. Visų pirma – medvilninius audinius yra lengva plauti ir prižiūrėti. Visų antra – medvilnė kvėpuoja ir dėl to neįkaista, na, o laikui bėgant – minkštėja. Medvilninė patalynė taip pat yra ganėtinai patvari, neplyšta.

Šilkas

Prabangi – aukščiausios klasės medžiaga. Nors aukščiausios kokybės šilko užtiesalai ir pagalvių užvalkalai atsieis tikrai nepigiai, bet kiek paprastesnį variantą pavyks rasti ir už adekvačią kainą. Šilką žmonės taip vertina ne be reikalo. Apart nuostabių spalvų ir ypatingai švelnios, prisilietimui malonios tekstūros yra ir alerginės šilko savybės. Tai yra hipoalerginė medžiaga, kuri nė kiek nedirgina net ir pačių jautriausių žmonių. Šilkas yra gerokai reiklesnis priežiūrai nei medvilnė, o slidus pojūtis patinka taip pat ne visiems.

Poliesteris

Poliesteris dažnai maišomas su kitomis medžiagomis. Tokiu būdu galima pagaminti labai nebrangią patalynę, kuri būtų gana mažai patogi, bet tikrai pigi. Su medvilne maišyto poliesterio patalynė nebus pati patogiausia, bet svečiams arba kukliai nakvynei ji tikrai tinka.

Viskozė

Dirbtiniu būdu pagamintas natūralus pluoštas. Skamba paradoksaliai, tiesa? Tačiau viskozė yra labai kokybiškas ir patikimas audinys, kuris pasižymi blizgumu ir net permatomumu. Viskozė nėra labai patvari ar atspari aplinkai – ją lengva įplėšti, ji yra linkus dėvėtis. Viskozės patalus taip pat reikia plauti itin atsargiai, o vėliau ir išlyginti. Nepaisant to yra tikrai daug žmonių, kuriems labai patinka viskozės pojūtis.

Vilna

Ar reikia kažką pridurti? Vilna yra vienas smagiausių ir maloniausių audinių, į kurį/ant kurio/po kuriuo ir šalia kurio galima atsigulti. Visų pirma tai reikia pabrėžti, kad vilnos ar merino vilnos patalynė nebus pati pigiausia, bet ji tikrai bus labai maloni, patogi ir kokybiška. Ji geriau tinka žiemą, kada norisi sušilti, bet modernios vilnos apdirbimo technologijos jau leidžia ją pagaminti ir pakankamai pralaidžią orui. Vilna taip pat pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, tinka jautrią odą turintiems žmonėms, gali būti pakankamai elastinga.

Mikropluoštas

Tai gana į poliesterį panaši medžiaga, kuri susiūta labai plonais plaušeliais. Tai yra be galo patvarus patalynės tipas, tinkantis vaikams arba tiems, kurie miega ne itin ramiai. Mikropluoštas „nekvėpuoja“ ir dėl šios priežasties itin gerai tinka žiemą. Už poliesterį jis yra minkštesnis, dėl to daug kam patinka ant jo miegoti.

Bambukas

Bambukinę patalynę mūsų kraštuose išvysime tikrai nedažnai. Tačiau tai niekuo nesusiję su šių audinių kokybe, nes ji yra tikrai nepriekaištinga. Bambuko pluoštas kiek primena šilką bei dalinasi higieninėmis savybėmis – yra atsparus bakterijoms. Kaip ir medvilnė – bambukas kvėpuoja bei yra labai minkštas. Įprastai bambuko pluošto patalynė bus brangesnė už medvilnę, bet pigesnė už šilką.